Lamborghini Gallardo Superleggera

Lamborghini Gallardo – samochód sportowy, produkowany we Włoszech przez firmę Lamborghini od 2003, będąc najczęściej produkowanym modelem firmy (10 000 sztuk). Samochód reprezentuje mniejszą wersję Murciélago, a został nazwany na cześć słynnej rasy hiszpańskich byków. Auto ma być produkowane do 2015 roku. Obecnie trwają prace nad następcą tego modelu.

Zapraszam do galerii


To stosunkowo niewielkie, dwumiejscowe auto. Posiada ramę podłogową typu spaceframe (aluminiowa przestrzenna) i aluminiową karoserię, stały napęd na cztery koła ze sprzęgłem wiskotycznym i montowany centralnie-wzdłużnie silnik V10 o pojemności 5,0 l, benzynowy z wielopunktowym wtryskiem paliwa. Skrzynia sześciobiegowa, manualna, (opcjonalnie sekwencyjna).

Była to jedna z ostatnich wersji Lamborghini Gallardo przed faceliftingiem. Jednak bardzo wyjątkowa. Superleggera była produkowana w latach 2007-2008.
Samochód został odchudzony o 100 kg w porównaniu do poprzedniego modelu. Moc została podniesiona do 530 KM. Przyspieszenie do setki zajmuje w tym aucie 3,6 sekundy. Prędkość maksymalna to 315 km/h.

Elementy nadwozia z tradycyjnych materiałów jak stal czy szkło zastąpiono lekkimi częściami z kompozytów węglowych czy plastiku. Wewnątrz zamontowano skorupy obite Alcantarą. W standardzie Lamborghini Gallardo Superleggera oferowane jest z automatyczną skrzynią biegów e-gear.

Pojazd produkowano w 4 wersjach kolorystycznych: Midas Yellow, Borealis Orange, Telesto Gray i Noctis Black.

Prezentowany model wykonałem w programie graficznym Inkscape.


Źródło: pl.wikipedia.org

projekt 2D: Sławomir Myszak